CZ | SK | EN

↓ Skočit na navigaci


Nákupní řád

I. Všeobecná ustanovení a výklad pojmů:

1. Nákupním řád upravuje základní práva a povinnosti mezi prodávajícím a kupujícím pro účely tohoto internetového obchodu.
2. Prodávající je Radovan Šrámek, Březinova 2753/2, 695 01 Hodonín, Česká republika, IČ: 44972334, fyzická osoba zapsána v živnostenském rejstříku, neplátce DPH (dále jen prodávající)
3. Kupující je subjekt, který s prodávajícím uzavřel smlouvu o koupi zboží.

II. Práva a povinnosti prodávajícího

1. Prodávající má povinnost (a je to i v jeho zájmu) vyřídit objednávku a odeslat objednané zboží na adresu uvedenou v objednávce nejpozději do pěti pracovních dnů od přijetí a potvrzení objednávky, pokud nebude dohodnuto jinak. V případě platby kupujícím předem na účet prodávajícího rovněž nejpozději do pěti pracovních dnů od přijetí platby. Nebude-li možné zboží v tomto termínu expedovat nebo pokud objednané zboží již bude vyprodáno, oznámí to prodejce zákazníkovi na e-mailovou adresu uvedenou v objednávce a nabídne jiné řešení. Prodávající si vyhrazuje právo odmítnout vyřízení objednávky, pokud jsou objednací údaje neúplné či vzbuzují pochybnost o skutečném úmyslu zákazníka objednat zboží. O tomto odmítnutí zašle informaci na e-mailovou adresu zákazníka, případně s ním dohodne další postup.
2. Pokud kupující uplatní nárok na vrácení zboží (odstoupení od kupní smlouvy) podle zákona č. 367/2000 Sb., prodejce vrátí částku zaplacenou zákazníkem za vrácené zboží do pěti pracovních dnů od doručení podepsaného dobropisu vráceného zboží na adresu prodejce. Prodejce nevrací částku za poštovné a balné. Podrobný postup je upraven v sekci Vrácení zboží
3. Prodávající se zavazuje osobní údaje které mu poskytl nakupující, neposkytovat žádným třetím osobám, vyjma účelu pro zdárné vyřízení a doručení objednávky. Více v sekci Ochrana osobních údajů na této stránce.
4. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

III. Práva a povinnosti kupujícího:

1. Kupující se zavazuje odebrat závazně objednané a dodané zboží a zaplatit celkovou cenu za toto zboží s případnými dalšími poplatky (poštovné, balné, dobírka) platné v den objednání.
2. Kupující uvede správně a pravdivě údaje potřebné k vyřízení objednávky.
3. Na základě zákona č. 367/2000 má kupující právo na odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží. Nakupujícímu tím vyvstává nárok na vrácení částky za toto zboží zaplacené. Vrácené zboží nesmí být poškozené nebo jinak znehodnocené. Postup a bližší podmínky naleznete v sekci Vrácení zboží.

Nahoru

 


↑ Nahoru


↑ Nahoru