CZ | SK | EN

↓ Skočit na navigaci


Full Tilt

Full Tilt

Značka Full Tilt jako taková v podstatě zanikla. Lyžařské boty této značky jsou nyní v nabídce lyžařských bot značky K2, poznáte je dle jejich specifického designu.

Full Tilt je (byla) specializovanou lyžařskou značkou plně se věnující vývoji a výrobě unikátních přezkáčů trojdílné konstrukce, která je optimálním způsobem, jak regulovat parametry bot. Full Tilt je dominantní značkou ve světě freeskiingu a akrobatického lyžování a nachází si postupně cestu i mezi rekreační sjezdové lyžaře.

Značka Full Tilt je pokračovatelem legendy jménem Raichle Flexon. Za poměrně krátkou dobu si značka Full Tilt vybudovala pověst kultovní značky a zaměřila se na freeskiing. Lyžařské boty Full Tilt využívají unikátní systém "3-pice boot design". Ten zaručí dokonalou pevnost a snadné nazouvání i vyzouvání. Systém je inspirován vývojem skafandrů a přináší na svah zcela nové rozměry.

Čistě core newschool brand, jehož věhlas a obecný respekt není třeba zdůrazňovat. Full Tilt vyrábí boty neporovnatelných vlastností, protože se dodnes drží přes třicet let starého konceptu trojdílného skeletu. Nejvýraznější prvek boty je žebrovitě členěný jazyk, který respektuje přirozený ohyb nohy v kotníku a zaručuje tak rovnoměrný flex. Prvně byla tahle technologie vyvinuta v 70. letech v NASA pro pohyb kosmonautů po povrchu Měsíce. Od té doby prošla slávou i úpadkem v rodině Raichlů, přičemž dnes se těší zase obří oblibě díky značce Full Tilt, která důkladně zrevidovala a zdokonalila každou píď boty. Momentálně FT nabízí různě modifikované modely lyžařských bot pro freestyle, freeride, muže, ženy i děti a na trhu působí jako pravý headliner v segmentu freeski lyžáků. Důkazem jsou samozřejmě jezdci, kteří tyhle boty denodenně nazouvají, aby jejich poselství šířili dál do světa, jsou to: Tom Wallisch, Mike Hornbeck, Henrik Harlaut, Phil Casabon a dalších asi 40 světových freestylerů nebo Seth Morisson, Zach Crist atd.

Z historie Full Tilt:

Full tilt boots využívají unikátního systému „3-pice boot design", který vám zaručí dokonalou pevnost nohy při jízdě a zároveň snadné nazouvání/vyzouvání. Tento systém vynalezl v roce 1978/79 chlapík jménem Eric Giese. Byl inspirován vývojem skafandrů u NASA, kde se v 70. letech podílel na jejich výrobě. Se svým nápadem Eric přišel do společnosti Raichle, kde se jeho nápad uchytil. Ještě v tom samém roce začali vyrábět prototypy těchto bot a v sezóně 80/81 si je už mohl pořídit běžný smrtelník. Po nemalých finančních problémech v 90.letech jsou tyto boty zpět a my si můžeme užívat komfortu a bezpečí, které nám poskytují.

Za tým Full Tilt Boots jezdilo a jezdí nespočet známých i méně známých jezdců. Sponzorovali a sponzorují lyžaře ze všech možných lyžařských disciplín od sjezdařů, přes ski-crossové jezdce až po freeskiery. U Full Tilt se rodili a stále rodí lyžařské legendy jako Nelson Carmichael, Bill Johnson, Kristin Ulmer, Seth Morrison,... dále jména jako Sean Petit, CR Johnson, Mike Hornbeck,... Svůj pro-model má u FT i žijící freerideová legenda Seth Morrison a takéi skvělý newschooler Tom Wallisch...


↑ Nahoru


↑ Nahoru