CZ | SK | EN

↓ Skočit na navigaci


Správná délka Nordic Walking holí.

Publikováno: 7.7.2016 | Rubrika: Doporučení

Doporučení pro správnou délku Nordic Walking hůlek.

Správná délka Nordic Walking holí (NW hůlek) je individuální záležitost.

Nicméně obecně se doporučuje délka NW holí dle vzorečku: výška postavy (v cm) x 0,68. S tímto výpočtem obvykle nic nepokazíte.

Příklad: výška postavy 178 cm x 0,68 = 121,04 cm. Tedy nejbližžší délka (většinou jsou u holí pevných délek délky po 5 centimetrech) je 120 cm.

Záleží i na délce končetin vůči trupu a jednotlivým poměrům těla a také na způsobu resp. rychlosti chůze, výkonnosti a individuálním pocitům. Délka NW holí by měla být taková, aby při rovném postoji a uchopení holí za madla, tak jak je budete používat, byl v pažích v lokti pravý úhel, tj. aby předloktí bylo rovnoběžně s podlahou. Pokud by délky hole vycházely na rozmezí tohoto doporučení, kdy při delší délce by paže svíraly v lokti ostřejší úhel, tj. předloktí by se lehce vůči rovině podlahy zvedalo (zápěstí lehce výše než loket) a u druhé délky naopak tupější úhel, tj. předloktí by vůči rovině podlahy směřovalo lehce dolů (zápěstí lehce níže než loket), tak se doporučuje volit spíše tu kratší variantu.

Možnost je také volit model NW holí se stavitelnou délkou tj. teleskopické (obvykle je délka plynule stavitelná), kde toto odpadá a délka se může upravovat dle potřeby a individuálnímu vyhovování a také dle terénu ve smyslu rovina či kopec (při cestě nahoru se délka zkrátí / dolů se délka prodlouží) apod., ale také tvrdý a měkký terén (v měkkém se hroty boří čímž lehce délku hole "zkracují" na tvrdém povrchu nikoli).


Komentáře ke článku

Buďte první, kdo přispěje do diskuze k článku „Správná délka Nordic Walking holí.“!

Přidat nový komentář

Nový komentář
(e-mail nebude publikován)
  • Nové komentáře se zvěřejňují až po schválení administrátorem.
  • Vyhrazujeme si právo nevhodné příspěvky smazat.

↑ Nahoru


↑ Nahoru