CZ | SK | EN

↓ Skočit na navigaci


Kästle

Kästle

Rakouská prémiová značka Kästle vyrábějící kvalitní lyže zažívá velký celosvětový návrat. V roce 1998 totiž lyže Kästle náhle, a k velkému překvapení všech, zcela zmizely z trhu. V roce 2007 se značka Kästle na mezinárodní scénu vrátila a opět začala udávat směr celému lyžařskému průmyslu. V roce 2015 se pak výroba a celá značka přesunuly zpět do rodného rakouského Hohenemsu. V roce 2019 se podstatná část produkce lyží Kästle začala vyrábět v České republice.

Slavná a ikonická rakouská lyžařská značka Kästle vždy platila za lídra ve svém oboru a rok co rok to znovu dokazuje. Tradice značky Kästle sahá až do roku 1924 kdy Anton Kästle postavil v městečku Hohenems své první lyže. V následujících letech se pak lyže Kästle zasloužily o mnoho sportovních medailových úspěchů, celkem jde o 132 vítězství ve světovém poháru a na olympijských hrách.

Stačí si jen připomenout nejznámější tváře značky Kästle, jako byli: Toni Sailer, Andreas Wenzel, Pirmin Zurbriggen a například fenomenální Nor Kjetil André Aamodt. U nás má značka Kästle velkou tradici a mnoho lyžařů zamáčkne nostalgicky slzu, když vzpomene na své sportovní či závodní začátky na lyžích Kästle. Především kultovní modely Snow-Prince a Snow-King se staly nedostatkovým zbožím v komunistickém Československu. Nelze nevzpomenout ani na úspěchy Slovenky Jany Šoltýsové - Gantnerové, která na lyžích Kästle vyhrála v roce 1981 světový pohár ve sjezdu a na ZOH v Sarajevu v roce 1984 byla pátá.

Znovuzrozené Kästle však nehledí do minulosti, ale především do budoucnosti. Novými majiteli firmy jsou dlouholetí závodní lyžaři, kteří působí zároveň jako vrcholoví manažeři.

DESIGN A KVALITA KÄSTLE

Ještě důležitější než design je kvalita, která je alfou a omegou a navazuje na bohatou tradici a historii značky Kästle. Použité technologie nejsou o hledání nových „jednoročních marketingových" výstřelků, ale o prověřených a precizních konstrukcích s použitím nejlepších prémiových materiálů. Všechny lyže Kästle jsou vyrobeny pomocí sendvičové technologie, která se dlouhodobě ukázala jako nejefektivnější a nejpropracovanější. Umožňuje kombinaci materiálů v „jádře". Hlavním stavebním prvkem lyží Kästle je vždy kvalitní dřevěné jádro, které se liší podle zaměření lyže.

Současné lyže Kästle se vyznačují nekompromisní kvalitou a jednoduchým, nadčasovým designem, kterému dominuje průhledný otvor na špičce, případně patě. Tento nezaměnitelný znak na lyžích Kästle, tzv. technologie hollowtech, výrazně snižuje hmotnost lyže a zajišťuje tak lepší chování při jízdě.

Kästle dnes nevyrábí pouze lyže. V nabídce najdeme také vázání, lyžařské hole a stoupací pásy pro skialpinismus.

Ať už jde o alpské lyžování, freeride nebo skialpinismus - Kästle jsou lyže pro každého lyžaře a pro všechny druhy použití.


↑ Nahoru


↑ Nahoru