CZ | SK | EN

↓ Skočit na navigaci


Kästle

Kästle

Rakouská prémiová značka Kästle vyrábějící kvalitní lyže zažívá velký celosvětový návrat. Tradice značky Kästle sahá až do roku 1924 a na svém kontě má mnoho medailových úspěchů. Stačí si jen připomenout nejznámější tváře značky Kästle, jako byli: Toni Sailer, Andreas Wenzel, Pirmin Zurbriggen a například fenomenální Nor Kjetil André Aamodt. U nás má značka Kästle velkou tradici a mnoho lyžařů zamáčkne nostalgicky slzu, když vzpomene na své sportovní či závodní začátky na lyžích Kästle. Především kultovní modely Snow-Prince a Snow-King se staly nedostatkovým zbožím v komunistickém Československu. Nelze nevzpomenout ani na úspěchy Slovenky Jany Šoltýsové - Gantnerové, která na lyžích Kästle vyhrála v roce 1981 světový pohár ve sjezdu a na ZOH v Sarajevu v roce 1984 byla pátá.

Znovuzrozené Kästle však nehledí do minulosti, ale především do budoucnosti. Novými majiteli firmy jsou dlouholetí závodní lyžaři, kteří působí zároveň jako vrcholoví manažeři.

DESIGN A KVALITA KÄSTLE

Ještě důležitější než design je kvalita, která je alfou a omegou a navazuje na bohatou tradici a historii značky Kästle. Použité technologie nejsou o hledání nových „jednoročních marketingových" výstřelků, ale o prověřených a precizních konstrukcích s použitím nejlepších prémiových materiálů. Všechny lyže Kästle jsou vyrobeny pomocí sendvičové technologie, která se dlouhodobě ukázala jako nejefektivnější a nejpropracovanější. Umožňuje kombinaci materiálů v „jádře". Hlavním stavebním prvkem lyží Kästle je vždy kvalitní dřevěné jádro, které se liší podle zaměření lyže.


↑ Nahoru


↑ Nahoru