CZ | SK | EN

↓ Skočit na navigaci


Sjezdové lyže Åsnes

Åsnes Značka jejíž vznik sahá až k roku 1910... Z historie Åsnes Po 90 let vyráběl Åsnes robustní lyže pro skitouring... Více o značce Åsnes »

Lyže s více než 100 letou historií a velkou tradicí... Lyže Åsnes...

V portfoliu Åsnes můžete naleznout lyže: backcountry, běžkařské, expediční, skialpinistické, freeride, lovecké.

Lyže Åsnes jsou jedinečné patentovaným systémem SKINLOCK, který umožňuje velmi snadno a rychle nasadit a sundat stoupací pásy. Pásy se nenachází po celé skluznici, ale pouze ve střední částí pod vázáním. Pás je možné upravit (zkrátit) dle vlastní potřeby.

Vrcholem výroby lyží Åsnes se stal rok 1977, kdy bylo vyrobeno 137 tis. párů lyží. Následujících pár let zažila výroba lyží Åsnes nepatrný útlum, který však netrval dlouho. Zpět do hry Åsnes v roce 1985 vrátily telemarkové lyže, které v tu chvíli zažíval obrovský boom.

Současná tvář Åsnes:

Roku 2014 představil Åsnes tři nové modely lyží pro alpskou turistiku (ski touringové lyže), kterou vyvinuly ve spolupráci s Kjetil Isaksen.

Zároveň jsou nově v nabídce Åsnes speciálně upravené lyže pro lovce a myslivce. Model Kongsvold je navržen přesně pro pohyb po hustých lesích. Tento model je dodáván bez ocelových hran, aby se o ně nemohli poranit psi.

Prověřeno polárníky - začátkem roku 2012 Aleksander Gamme došel sám na lyžích bez podpory jako první člověk na Jižní pól a zpět. Trvalo mu to 87 dní a za tu dobu ušel přes 2270 km. Aleksander je v Norsku známý jako novinář a dobrodruh - dosáhl vrcholu Everestu a přejel shahru na dvojkole. Při své rekordní cestě například používal backcountry lyže Åsnes Amundsen.

Cecilie Skog - je jedinou ženou na světe, která dosáhla Severního a Jižního pólu, vylezla na Mount Everest a také na ostatní nejvyšší hory kontinentů (Seven Summits). Åsnes ve spolupráci s ní vyvinulo speciální backcountry edici Cecilie Fjellski, která je jedinečná svým osobním designem.

Je nám líto, ale v této kategorii se nenachází žádné zboží.


↑ Nahoru


↑ Nahoru