CZ | SK | EN

↓ Skočit na navigaci


Fila

Fila

Značka s italským rodokmenem. Fila má po více než 100 letech své existence rozhodně právo na respekt nejen v inline sportu. Počet patentů a novinek je toho konečně dostatečným důkazem.

Fila je dnes nejvíce viditelná díky produktu, o kterém její zakladatelé z města Biella neměli v roce 1911 (zrození značky) ani tušení. Fila si v roce 1999 vzala za své společnost MGM, která se domluvila na licenční výrobě bruslí s platností do roku 2032. Doba dostatečně dlouhá na to, aby již realizované nebo teprve plánované investice měly své obchodní opodstatnění. MGM nejsou ve výrobě obuvi žádní zelenáči a veškeré své zkušenosti z minulého období s výrobou lyžařské a outdorové obuvi soustředili do výroby bruslí. Prvních 12 let historie psané pod značkou FILA skates je tak prošpikováno technologickými novinkami a dokonce evropskými patenty.

Z historie Fila:

1911 - zrození značky Fila

rok 2004 a poprvé na bruslích představená 100 mm kola a hlavně patentovaný způsob uchycení rámu a boty. Výsledkem bylo udržení stejné vzdálenosti bot od povrchu jako při použití staršího typu rámu na 5 x 80 mm kola. Rychlost velkých kol a ovladatelnost díky nízkému těžišti a krátkému rámu je to, čím se závodní brusle mají vyznačovat.

V roce 2004 Fila jako úplně první přišla s novou řadou bruslí EVE, která vznikla díky požadavku trhu o ryze dámskou brusli, která vyhovuje nejen vkusu žen svou barevností, ale také respektuje jisté odlišnosti ve tvaru chodidel od těch univerzálních pánských bruslí.

Roku 2005 díky značce Fila do inline bruslení vstoupil pojem známý do té doby pouze v lyžařském sportu - carving.

Díky revolučnímu 3-dílnému rámu a jeho specifickým vlastnostem přišel na svět model, který asi nemohl být více vzdálený tehdejšímu bruslařskému standardu. Model pod jménem NIGHTHAWK v roce 2005 a následně i 2006 v testu bruslí, který provedl respektovaný německý časopis (obdoba českého D test magazínu), s přehledem porazil veškerou konkurenci na trhu.

V roce 2006 Fila přišla s revolučním řešením nastavitelnosti dětských bruslí, a to po jednotkách mm a ještě navíc, nastavení je možné při obuté brusli.

Jako nástavbu tohoto kroku stojí za to zmínit rám rostoucí společně s botou, která se objevila na modelu WIZY PRO. Přínosem pro bruslící dítě je zachování těžiště ve středu brusle po celou dobu užívání a do maximálního roztažení.

V květnu 2012 vítězí brusle Fila Primo XT v prestižním testu fitness bruslí

2012 - Fila připravila revoluční novinku, která pravděpodobně změní názor na to, jak má vypadat produkt pro 21 století. Brusli tak jinou a dotaženou k dokonalosti, jaká tady ještě nebyla - Pluma skates.

V roce 2013 Fila nabídku Plume modelu rozšířila o model s 90 mm koly a masivní mikro přezkou.


↑ Nahoru


↑ Nahoru