CZ | SK | EN

↓ Skočit na navigaci


Roces

Roces

Italská značka Roces založená v roce 1952 představuje špičku na trhu v sortimentu inline bruslí i ledních bruslí. Brusle Roces charakterizuje kombinace dynamiky, výkonu, komfortu a atraktivního designu. Díky mnohaletým zkušenostem, se kterými se žádná jiná značka vyrábějící brusle nemůže měřit, je každý model vyvíjen pečlivě s důrazem na potřeby samotných bruslařů. Roces používá ty nejlepší materiály a komponenty, čímž zaručuje bezpečnost, pohodlí, spolehlivost a maximální výkon, jako jen málo jiných značek.

Roces vlastní unikátní konstrukční systém Biomex, který umožňuje ideální přenos energie nohy do bruslení a tak nižší námahu při dosažení vyšších rychlostí, získal značce pozici v absolutní špičce mezi výrobci kolečkových bruslí.

Z historie Roces:

Značka byla založena v roce 1952 manžely Ottorinem a Linou Cavasiny v italské oblasti Montebelluna. V této tradiční obuvnické oblasti založila rodina Cavasiny svou první továrnu a vyráběla zde kožené boty vhodné zejména do horských oblastí. Postupem času začala společnost vyrábět zimní brusle a již v sedmdesátých letech měla v této oblasti světové renomé.

Na konci sedmdesátých let Roces představil první zimní brusli vyrobenou z plastu. Společnost byla také průkopníkem a inovátorem v oblasti inline bruslení, když odhadla jeho potenciál a začala se zabývat designem a technologiemi k vývoji tohoto druhu bruslení. Již v roce 1981 spatřil světlo světa takzvaný PRO model, který je základem všech modelů inline bruslí značky Roces dodnes.

Díky tradici a technologii stojí značka Roces na pevných základech a každý její model je pečlivě vyvinut pro specifické potřeby každého bruslaře.

Do nového tisíciletí vstoupila značka Roces se zbrusu novou technologií. Díky tříleté spolupráci s biomechanickým týmem ve Švýcarsku vznikla nová konstrukce boty Biomex, která sleduje přirozený pohyb nohy a končetin. Na vývoji se podíleli i sportovci z celého světa a designéři pracující u prestižních módních značek. Nový systém Biomex zaručuje bezkonkurenční komfort, špičkový výkon a velkou účinnost při bruslení.

Roces nabízí široký a kvalifikovaný výběr produktů, od závodních bruslí, fitness bruslí pro volný čas až po brusle pro agresivní styl jízdy vhodné pro milovníky extrémů. Mezi sortiment Roces však však patří také lyžařské boty, skateboardy nebo různé doplňky na ochranu zdraví jako helmy či chrániče.


↑ Nahoru


↑ Nahoru